foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
e-mail: rogozno112@onet.pl
Tel: 796 704 605

Aktualnie

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
3
Artykułów:
116
Odsłon artykułów:
687799

o projekcie


Grupa Rogoźno 112, projekt mający na celu rozpowszechnianie wśród społeczeństwa działalności, specyfikacji oraz przede wszystkim pasji jaką posiadamy do pożarnictwa. Z każdym wyjazdem staramy się urozmaicać naszą wiedzę na temat specjalistycznego sprzętu ratowniczego, mamy szansę poznać procedury w momencie odebrania zgłoszenia o ludzkim nieszczęściu, poznać i przedstawić dzień z życia Strażaka. Wielu ludzi nie zna procedur jak również nie ma pojęcia odnośnie zwyczajów i działalności Straży Pożarnej lub jakiejkolwiek innej Służby Ratowniczej stąd właśnie wziął się pomysł aby przedstawić w sposób foto-galerii i opisu krok po kroku jak to wygląda. Jednostki jakie odwiedzamy są dobierane pod kątem różnych ciekawostek czy to w kwestii sprzętowej czy też zwyczajowej Jednostki. Jak wygląda wyjazd na sesje? Na początek ustalamy jaką Jednostkę chcemy odwiedzić, sprawdzamy ją pod kątem wyposażenia, okolicznych terenów jak również możliwości dostania się do danej miejscowości. Odwiedzamy w przeważającej ilości Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze lecz nie zapominamy o Jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych które pojawiają się w naszej Galerii. Po przeprowadzeniu sesji zdjęciowej każdego pojazdu służącego w danej Jednostce zbieramy materiały odnośnie danej JRG, dalszych planów oraz historii. Warto również zaznaczyć, że projekt oraz każdy wyjazd opłacamy sami, nie posiadamy sponsorów dla tego też nie możemy sobie pozwolić na kilka wyjazdów w ciągu miesiąca ale mimo tego nie poddajemy się i dalej rozwijamy naszą wspólną pasję jaką jest straż pożarna!


Projekt powstał 10 maja 2015 roku, na początku działaliśmy w trójkę w późniejszym czasie dołączyli do nas Mikołaj oraz Kajetan i od tamtego czasu działaliśmy jako bardzo dobrze zgrana piątka!, na początku 2019 roku projekt pod nazwą: Grupa Rogoźno 112 zakończył się... 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zrozumienie i być może do zobaczenia kiedyś :)


 


 

  

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania, oglądania oraz oceniania naszych prac
Pozdrawia Grupa Rogoźno 112

Nasze osiągnięcia 2015r:  

Trójkę przyjaciół z Rogoźna połączyła jedna pasja. Wspólnie fotografują, kręcą filmy, obserwują wnikliwie swoje otoczenie. Wszystko to związane jest z ich największą miłością, ratownictwem. Bartek, Kacper i Michał od lat szkolą się i poszerzają horyzonty po to, aby w przyszłości spełnić swoje marzenie o byciu strażakiem. Z miłości do ratownictwa, mężczyźni założyli własną stronę internetową, poprzez którą chcą dzielić się swoją pasją z innymi. 

Bartłomiej Ratajczak, Kacper Betka i Michał Kaniewski poznali się jeszcze w czasach szkolnych. Dziś, rogoźnianie mają po kilkanaście lat, a nadal rozwijają swoją znajomość i wspólną pasję. - Jesteśmy osobami posiadającymi wspólną pasję, którą jest ratowanie ludzi. Wszyscy pochodzimy z Rogoźna, a znamy się od szkoły podstawowej. Poznaliśmy się podczas konkursu o pożarnictwie.  

W Maju, przyjaciele postanowili połączyć siły i stworzyć pierwszy owoc wspólnej pasji. Razem stworzyli stronę internetową „Rogoźno112”, na której dzielą się zdobytą wiedzą i pokazują jak wygląda ich działalność. Nastolatkowie relacjonują również rozmaite incydenty drogowe, których byli świadkami. - Pomysł na założenie strony narodził się z inicjatywy Bartłomieja, a 11 maja bieżącego roku został on zrealizowany. Wcześniej mieliśmy już pomysły na projekt, który przedstawiałby ratownictwo z innej perspektywy, lecz nie poczyniliśmy dalszych posunięć w tym kierunku

Poprzez swoją działalność, trójka przyjaciół prezentuje ratownictwo „od kuchni”, pokazując jak tak naprawdę przebiegają akcje ratownicze czy też jakie obowiązki w rzeczywistości ma ratownik. Jak sami mówią, zawód ten jest niezwykle pasjonujący, zwłaszcza, jeśli poznamy go od tej drugiej strony. - W ratownictwie jest coś pasjonującego, co nas pokierowało do pokazywania tego z innej perspektywy. Jest to nasza pasja i nie zarabiamy na tym, nie jesteśmy jeszcze ratownikami medycznymi. Każdy z nas wciąż uczy się, a w przyszłości planujemy nieść pomoc innym. Obecnie, nasz cel jest jeden, pokazanie innym czym jest ratownictwo i jak wygląda to od środka.

Rogoźnianie pasjonują się także fotografią ratowniczą. Swoje prace, Michał, Kacper i Bartłomiej, prezentują na fanpage’u grupy „Rogoźno112”, na portalu społecznościowym Facebook oraz na autorskiej stronie internetowej. - Każdy z nas robi zdjęcia oraz nagrywa filmy o ratownictwie od dłuższego czasu. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły. Robimy zdjęcia wozów strażackich, radiowozów policyjnych, nagrywamy filmy przedstawiające ratowników w pracy.
Ponadto, grupa „Rogoźno112” realizuje kilka autorskich projektów, chcąc tym samym poszerzyć wiedzę na temat wymarzonego zawodu. - Nasze projekty to „Ratownictwo od środka”, „Akcje 112” oraz „Zabezpieczenia przeciwpożarowe”. Dwa pierwsze polegają na przedstawieniu ratownictwa oczami samego ratownika. W przyszłości chcemy rozwinąć te projekty na szerszą skalę, chcemy by wielu ludzi dowiedziało się o naszym pomyśle. Realizujemy je poprzez wizyty w jednostkach straży pożarnej w sąsiednich miastach i gminach.

*Karolina Maciejewska
redaktor gazet "Tydzień Obornicki" oraz "Głos Wielkopolski"