foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
e-mail: rogozno112@onet.pl
Tel: 796 704 605

Aktualnie

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
3
Artykułów:
116
Odsłon artykułów:
698002

SGRChem

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza posiadająca Grupę Ratownictwa Chemicznego to służba w której każdy Strażak musi mieć specjalne przeszkolenia w zakresie rozszerzonym chemicznym. 

 JRG 6 Poznań - Krzesiny na swoim wyposażeniu posiada dwa ciężkie wozy Chemiczne w tym jedno auto to mobilne laboratorium Chemiczne do którego trzeba posiadać szereg szkoleń, uprawnień i praktyki po to aby podczas prawdziwego zdarzenia nie popełnić błędu.

W Jednostkach Ratowniczo Gaśniczych mniejszych gdzie działają pojedyncze załogi Chemiczno-Ekologiczne obowiązują te same przeszkolenia oraz wielokrotne ćwiczenia praktyczne na obiektach o wysokim zagrożeniu. Stacjonujący m.in. w JRG 6 Poznań to Średni samochód ratownictwa chemicznego - mobilne laboratorium rozpoznania chemicznego NBC ( Nuclear Biological Chemical ) 

Samochód wyposażony jest w najnowocześniejszy na świecie sprzęt do wykrywania, monitoringu i eliminacji zagrożeń chemicznych, biologicznych i radiacyjnych. Pojazd tego typu znajduje się również w JRG 6 Warszawa gdzie również stacjonuje Grupa Ratownictwa Chemicznego. Poznańska "szóstka" podobnie jak Warszawska i Grupa Chemiczna z Katowic wchodzą w skład COO. Grupy Chemiczne ponoszą ogromną odpowiedzialność podczas działań, w związku z czym ludzie którzy dostają się w skład takiej grupy muszą przede wszystkim przejść badania zdrowotne, następnie szereg ćwiczeń i szkoleń praktycznych i teoretycznych oraz ważne jest doświadczenie w działaniach ratowniczych aby panować nad emocjami i działać zgodnie z zasadami. Większe grupy Chemiczne typu Poznań, Warszawa , Katowice itp. Mogą być dysponowane do działań na terenie całej Polski lub zależnie od umiejscowienia każda Grupa może być dysponowana na całe swoje Województwo.