foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
e-mail: rogozno112@onet.pl
Tel: 796 704 605

Aktualnie

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
1
Artykułów:
116
Odsłon artykułów:
562990

02.09.2018r - JRG 2 Gorzów Wielkopolski

2 września br. Wybraliśmy się na sesję zdjęciową do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr. 2 w Gorzowie wielkopolskim (woj. Lubuskie) . Po dotarciu na miejsce przy miłej atmosferze i współpracy jednego ze Strażaków I zmiany mogliśmy ujrzeć oraz sfotografować naprawdę ciekawy sprzęt jakim dysponuje ta Jednostka.  

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr. 2 posiada szeroką gamę wyposażenia są to m.in.: 2 pojazdy do Ratownictwa Chemicznego SLRchem Mercedes Benz Sprinter zabudowanego przez firmę WISS z Bielska Białej pojazd ten jest dysponowany jako pierwszy do rozpoznawania zagrożenia z dziedziny chemicznej, kolejny pojazd do Ratownictwa Chemicznego to IVECO Stralis zabudowane przez Kielecką firmę Stolarczyk auto te pełni funkcję ciężkiego pojazdu ratownictwa chemicznego na swoim wyposażeniu posiada m.in..  Windę hydrauliczną Dhollandia, Pneumatyczny maszt oświetleniowy LED ,Agregat prądotwórczy Enderss ESE 904, Przełączniki/łączniki, Zestaw uszczelek, Reduktory/zaślepki, Jednoczęściowe opaski do naprawczych uszkodzeń, Odsysacz płaski SNOM, Zbiornik podciśnieniowy + armatura, Rękawice chemoodporne z kauczuku fluorowego, Rękawice bawełniane/lateksowe, Ubrania ochrony chemicznej (lekkie), Ubrania ochrony chemicznej (ciężkie), Pompa turbinowa, Pompa membranowa, Węże płasko-składane olejoodporne, Szczotki, miotły, ściągaczki do cieczy, Zestawy do pobierania próbek, Hełmy ochronne, filtropochłaniacze, Zestaw do uziemień, Kamizelki chłodzące pod ubranie specjalne, Zestawy pierścieni metalowych, Zestaw narzędzi ślusarskich, Zestaw śrub ze stali szlachetnej, Nożyce do cięcia prętów, Podstawowy sprzęt burzący, Sprzęt do oznakowania miejsca zdarzenia, Zbiorniki na substancje chemiczne, Namiot pneumatyczny, Kabina dekontaminacyjna, Zestaw ratownictwa medycznego PSP-R2, Osprzęt pomocniczy (wózki, platformy, tablica sucho ścieralna wraz z wyposażeniem, stolik składany z krzesłami, megafon, myjka mobilna Karcher HDS 6/14 CX), Kącik sanitarny z czystą wodą oraz mydłem.  

W garażach JRG znajdują się również: SLOp Mercedes Benz G 290GD, SH 25 MAN TGL 12.240/Bumar, GCBA 5/24 Jelcz 442/JZS, który należał do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr. 3 w Kostrzynie nad Odrą w tej chwili jest on zamieniony za ciężkie Iveco które było na wyposażeniu dwójki obecnie pojazd stacjonuję w Kostrzynie i działa on za zasadzie zamiany aut.  

302[F]21 - GBAPr 2,5/24+250 MAN TGM 15.290/Moto-Truck 
302[F]24 - GLBARt 1/1 Iveco Daily / PS Szczęśniak 
303[F]25 - GCBA 5/24 Jelcz 442/JZS 
302[F]53 - SH 25 MAN TGL 12.240/Bumar 
302[F]60 - SCRchem Iveco Stralis/Stolarczyk 
302[F]64 - SLRchem Mercedes Benz Sprinter/ISS Wawrzaszek 

Serdeczne podziękowania dla Komendanta Wojewódzkiego za zgodę na przeprowadzenie sesji zdjęciowych na terenie JRG 1 oraz JRG 2 w Gorzowie Wielkopolskim. Podziękowania również dla Strażaka ze zmiany I pełniącego tego dnia służbę za miłą pogadankę oraz pomoc w realizacji sesji zdjęciowej.  

Materiały: Bartłomiej, Mikołaj